Köşebent Demiri fiyatları ve kullanım yerleri

//Köşebent Demiri fiyatları ve kullanım yerleri

Köşebent Demiri fiyatları ve kullanım yerleri

Köşebent Demiri üretimi ve kullanım yerleri

 

Köşebent demiri nedir veya köşebent profili nedir bilmeyenler için kısaca açıklayalım. Köşebent demiri L şeklinde olan profillerdir. Kol uzunlukları ile isimlendirilir ve uzunlukları eşit olanlarına eşit kenar köşebent farklı olanlarına çeşit kenar köşebent denmektedir. Köşebent demirinin İngilizcesi eşit kenar için “equal angles” dir.

Köşebent demiri kullanım yerleri

Köşebent demirini neden kullanmalıyız noktasına baktığımızda daha kalın profillerin örneğin I profili için en iyi bağlantı elemanıdır. Yani  bir çelik yapı yapılacak ve katlar çıkılırken kullanılan dikmelerin arasına birbirine bağlayıcı bir malzeme gerektiğinde en iyi alternatif köşebent demiridir.

Fotoğrafta örneğini gördüğünüz gibi vida ile montaj ya da kaynaklı montajlı da kullanılabilmektedir. Genellikle çelik konstrüksiyon yapıların bağlantı elemanı olarak kullanılır dedi ama daha bir çok sanayide örneğin Otomotiv sanayi, Gemi sanayi ya da Vinç imalatçıları gibi sektörlerinde kullandığı çelik mamullerindendir.

Köşebent demiri üretimi ve yapısı

Köşebent demiri genişlikleri 25 mm den başlayıp 250 mm ye kadar çıkar. Eğer projede farklı bir tercih yok ise genelde kol uzunlukları eşit tercih edilir. Köşebent üreticileri de standart olarak stoklarında eşit kenar bulundurmayı tercih ederler. Örneğin; 50 mm x 50 mm x 5mm  denildiğinde 50 mm bir kol uzunluğudur, 5 mm ise et kalınlığıdır yani malzemenin kalınlığıdır. Köşebent kalınlığı istenirse farklı ölçülerde de olabilir. 50 mm x 50 mm x 4 mm gibi olabilir. Uzunlukları standart olarak 6 metre veya 12 metredir, elbette istenirse miktara bağlı olarak farklı ölçülerde de üretilebilir. Her demir mamulünde olduğu gibi köşebent ağırlıklarını hesaplarken de özgül ağırlık 7,85 gr alınmalıdır. Köşebent ağırlık hesaplaması için demir çelik ağırlık hesaplamaları bölümüne bakabilirsiniz.

Köşebent demiri üretimi kare kütüklerden yapılmaktadır. Yaklaşık 1000 dereceye kadar ısınan kor halindeki kare kütük demirler merdaneler arasından geçirilerek şekillendirilirler. Bu işleme haddeleme denir. Türkiye de Karabük , Denizli, İzmir, Osmaniye gibi illerimizde köşebent profili üreticileri bulunmaktadır.

Köşebent profili kaliteleri genellikle st 37 , st 44 ve st 52’dir. Köşebent profili üreticileri stoklarından çoğunlukla st 37 kalite bulundururlar. Miktara bağlı olmak üzere farklı kalitelerde de üretilmektedir. Bugün demir piyasasında genelde bulacağınız köşebent ebatları 50 mm ile 120 mm arası olacaktır.

Köşebent profilleri fiyatları hurda fiyatlarına , demir cevheri fiyatlarına ve bunlara bağlı değişim gösteren kütük fiyatlarına bağlıdır. Kütük fiyatlarındaki artış ile Köşebent demir fiyatlarıda değişiklik göstermektedir. Köşebent profil üretici firmaları bu değişimlere göre anlık fiyat değişikliği yapabilir, bu sebeplerden dolayı profil üreticileri veya satıcılarından alacağınız fiyatların opsiyonları genellikle 1 gün için geçerlidir.

 

Köşebent fiyatları ve tedariki konusunda ister sitemizin Köşebent fiyatları bölümünde isterseniz müşteri temsilcilerimizden çekinmeden destek alabilirsiniz.

 

By |2018-11-16T13:07:16+00:00Kasım 16th, 2018|Categories: Genel|Yorum yok

About the Author:

celik

Siz de fikrinizi belirtin

This Is A Custom Widget

This Sliding Bar can be switched on or off in theme options, and can take any widget you throw at it or even fill it with your custom HTML Code. Its perfect for grabbing the attention of your viewers. Choose between 1, 2, 3 or 4 columns, set the background color, widget divider color, activate transparency, a top border or fully disable it on desktop and mobile.